Erik Aresta

Erik Aresta (* 17. september 1971, Rimavská Sobota) je slovenský spevák, DJ, skladateľ.

Známy je najmä z pôsobenia vo dvojčlennej hudobnej skupine Mc Erik & Barbara, ktorá pôsobila v druhej polovici deväťdesiatych rokov.

Biografia

S hudbou sa stretával od malička, pretože jeho otec bol dlhoročný hudobník; hral na gitaru, basu, klavír, a priečnu flautu. Prvé kontakty s hudbou prišli v roku 1986 kedy založil skupinu Maduar spolu s Jurajom Matyinkóm a Ladislavom Dulovičom. Spoločne hrávali najmä živú hudbu a vlastnú tvorbu, ale Erik s týmto prístupom nebol spokojný a napokon v roku 1989 zo skupiny odišiel. Začal sa venovať DJ-ingu. V priebehu roka 1991 sa opäť vrátil do skupiny Maduar, kde sa začínala tvoriť hudba žánru ako u skupín Technotronic, 2 Unlimited, Snap, Culture Beat či Capella. Na rozdiel od týchto skupín, Maduaru stále chýbala speváčka. Erik a ostatní členovia v roku 1994 počas nahrávania v košickom rozhlase stretli Barbaru Haščákovú, ktorá znamenala zlom.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q17542206.

Erik Aresta má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 6. novembra, Narodenia v 1908, Osobnosti z Blatnice, Úmrtia 13. júna, Úmrtia v 1974, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo