Emilio Gino Segrè

Emilio Gino Segrè, zdroj wikipédia

Emilio Gino Segrè (∗ 1. február 1905, Tivoli, Taliansko - † 22. apríl 1989, Lafayette, Kalifornia, USA) bol americký fyzik. Pochádzal z Talianska, z ktorého bol ako sefarský Žid donútený emigrovať po tom, čo fašistický režim roku 1938 zaviedol protižidovské zákony (o. i. zakazovali Židom pôsobiť na univerzite). Odišiel do USA, kde v roku 1944 získal štátne občianstvo. V rokoch 1943 – 1946 pracoval v Národnom laboratóriu Los Alamos ako vedúci skupiny v rámci projektu Manhattan.

V roku 1959 dostal spolu s Owenom Chamberlainom Nobelovu cenu za fyziku za objav antiprotónu, subatomárnej antičastice.https://www.nobelprize.org/prizes/physics/1959/segre/facts/

Iné projekty {{projekt}}

Referencie {{referencie}}

x

Viac na wikipédii, wikidata Q173028.

Emilio Gino Segrè má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Nositelia Nobelovej ceny za fyziku, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo