Eduard Haluška

Eduard Haluška (∗ 19. máj 1910, Kráľova Lehota – † 24. apríl 1980, Bratislava) bol slovenský matematik a pedagóg.

Rodina , otec Ján Haluška , matka Anna rod. Pribilinecká

Životopis Narodil sa 19. mája 1910 v Kráľovej Lehote (okr. Liptovský Mikuláš). V r. 1930 maturoval na Štátnom koedukačnom učiteľskom ústave v Spišskej Novej Vsi. Vyučoval na Ľudovej škole v Dobšinskej Maši. Po skončení 2. svetovej vojny sa presťahoval do Bratislavy. Vyučoval na viacerých bratislavských školách, a počas jedného roka aj vo Svätom Jure pri Bratislave.

Popri zamestnaní študoval matematiku a deskriptívnu geometriu na PF UK v Bratislave. Štúdium ukončil v r. 1956. Potom pôsobil na Pedagogickej škole na Dunajskej ul., Strednej škole pre pracujúcich na Vazovovej aj Zochovej ul. a Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovom nábr. a Kvačalovej ul. Do dôchodku odišiel v roku 1973.

x

Viac na wikipédii.

Eduard Haluška má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí matematici, Narodenia 19. mája, Narodenia v 1910, Úmrtia 24. apríla, Úmrtia v 1980, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo