Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič

Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič, zdroj wikipédia

Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič (rus. Дми́трий Дми́триевич Шостако́вич; *25. september 1906 Petrohrad – † 9. august 1975 Moskva) bol ruský hudobný skladateľ. Považuje sa za najvýznamnejšieho sovietskeho skladateľa svojej generácie a jedného z najväčších symfonikov 20. storočia.[chýba zdroj] V odborných kruhoch patrí medzi najdiskutovanejšie osobnosti hudobných dejín a je predmetom rozsiahleho výskumu a početných publikácií.

Život

Dmitrij Šostakovič sa narodil 25. septembra 1906 na Podolskej ulici v Sankt-Peterburgu ako druhé z troch detí v rodine inžiniera a chemika, milovníka hudby. Jeho matka bola výborná pianistka. Dmitrij bol už od detstva nadaný hudobník a prejavoval sa ako zázračné dieťa.

x

Viac na wikipédii.

Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti na česko-slovenských poštových známkach, Narodenia 25. septembra, Narodenia v 1906, Osobnosti z Petrohradu, Úmrtia 9. augusta, Úmrtia v 1975, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo