Daniil Leonidovič Andrejev

Daniil Leonidovič Andrejev, zdroj wikipédia

Daniil Leonidovič Andrejev, rus. Даниил Леонидович Андреев (* 2. november 1906, Berlín – † 30. marec 1959, Moskva) bol ruský spisovateľ, básnik a mystik rusko-ukrajinského pôvodu.

Život

Daniil Andrejev bol synom Leonida Andrejeva, významného ruského spisovateľa, a Alexandry Veligorskoy, pra-neter slávneho ukrajinského básnika, dramatika, filozofa, humanista a maliara Tarasa Ševčenka, jeho krstným otcom bol Maxim Gorkij. Jeho otec žil vo Fínsku, po dobu Ruskej revolúcie sa vrátil do Ruska, avšak po jej skončení odišiel späť do Fínska, svojho syna nechal v opatere sestry svojej manželky (jeho manželka zomrela pri pôrode) v Rusku. Na rozdiel od väčšiny vtedajšej ruskej inteligencie bol Daniil Andrejev vychovávaný veľmi nábožensky.

Začal písať už v detstve, a to ako poéziu, tak prózu. Ukončil strednú školu, avšak na vysokú školu nebol prijatý, lebo nemal proletársky pôvod. Živil sa teda ako grafik a výtvarný umelec, vo voľnom čase stále písal.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q1163969.

Daniil Leonidovič Andrejev má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Ruskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo