Daniel Kozlík

Daniel Kozlík (∗ 22. november 1907, Riečka - † 3. november 1963, Bratislava) bol slovenský spisovateľ a redaktor. Pseudonym: D. Kutina

Rodina , otec: Michal Kozlík , matka: Antónia rod. Voskárová , brat: Vladimír Kozlík , manželka: Vlastimila rod. Treglerová

Životopis Meštiansku školu a Učiteľský ústav (1924 – 1927) absolvoval v Banskej Bystrici. V roku 1948 štátnou skúškou získal absolutórium na Prírodovedeckej fakulte UK. Sprvu pôsobil ako učiteľ, od 1949 pracoval v rôznych nakladateľstvách a vydavateľstvách.

Autor článkov a rozprávok v detských časopisoch, leporiel s prírodnou a folklórnou tematikou, spoluautor beletrizovanej knihy pre deti s didaktickou funkciou.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12764353.

Daniel Kozlík má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo