Barbora Laucká-Vítová

Barbora Laucká-Vítová, zdroj wikipédia

Barbora Laucká-Vítová (* 24. august 1955, Bratislava) je slovenská publicistka a spisovateľka. autorka literatúry faktu a knižiek pre deti.

Životopis

Detstvo prežila v Bratislave. Pri životnom smerovaní ju ovplyvnila mama známa novinárka Eva Laucká. Ako štrnásťročná vyhrala celoslovenskú literárnu súťaž na tému maliar Martin Benka. Preto sa po štúdiu na Strednej všeobecnovzdelávacej škole na Vazovovej 38 – neskôr gymnázium A. Markuša v Bratislave, rozhodla pre štúdium žurnalistiky na Katedre žurnalistiky FFUK v Bratislave, ktoré skončila v roku 1977. Po troch rokoch si doplnila vzdelanie a získala titul Phdr.

Od roku 1977 do roku 1989 pracovala v denníku Práca, neskôr v denníkoch SME – príloha TV OKO, Večerník, v mesačníku Rodina, týždenníku Markíza, v komerčných prílohách Hospodárskych novín a nakoniec žurnalistickej kariéry sa venovala lokálnym médiám – tvorila mesačníky Karlovešťan a Dunajská hrádza. V súčasnosti žije v Bratislave, kde vychovala dve deti, a má dve vnúčatá, píše pre portál Viva senior.sk a venuje sa písaniu literatúry.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q97776576.

Barbora Laucká-Vítová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo