Barbara Haščáková

Barbara Haščáková (∗ 11. december 1979, Košice) je slovenská speváčka, skladateľka, textárka, tanečníčka, modelka, producentka.

Zo života Spevu sa venuje od malička a od šiestich rokov sa učila hrať na klavír.

Vo februári roku 1994 naspievala vokály v piesni „Pár bielych ruží“ skupiny Maduar, hlasový talent prejavila tiež v ďalších piesňach tejto skupiny: „Anjel“, „I feel good“ a „Do it“ (posledné dve v angličitne). Neskôr zo skupiny Maduar odišla spolu s Erikom Arestom (po nezhodách s ostatnými členmi) a založili skupinu Mc Erik & Barbara.

V druhej polovici roku 1997 Barbara vydala prvý sólový album s názvom Barbara. Duo Mc Erik & Barbara sa oficiálne na jeden rok rozdelilo, v decembri 1998 došlo k definitívnemu rozpadu dua . V tomto roku získala aj ocenenie Zlatý slávik 1998.

x

Viac na wikipédii.

Barbara Haščáková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 11. decembra, Narodenia v 1979, Osobnosti z Košíc, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo