Anton Horváth

Anton Horváth (pseudonym Paduánsky) (∗ 14. september 1846, Čavoj, Slovensko – † 17. júl 1923, Trenčianska Teplá, Slovensko) bol slovenský pedagóg, osvetový pracovník a spisovateľ.

Životopis Narodil sa v rodine Juraja Horvátha. Ľudovú školu vychodil v rodnom Čavoji, neskôr študoval na gymnáziu v Prievidzi a na učiteľskej prípravke v Banskej Bystrici a v Lučenci. V roku 1867 – 1870 pôsobil ako učiteľ v Brezanoch a v rokoch 1870 – 1913 v Trenčianskej Teplej.

Tvorba Bol šíriteľom školskej a hospodárskej osvety, autorom článkov, úvah a krátkych poviedok z dedinského života s didaktickým zameraním.

Literatúra , Slovenský biografický slovník

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12762464.

Anton Horváth má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Existuje aj Ivan Horváth: Ivan Horváth, a jeho ulice, Ivan Horváth na wikipédii. Existuje aj Július Horváth: Július Horváth, a jeho ulice, Július Horváth na wikipédii. Existuje aj Tomáš Horváth: Tomáš Horváth, a jeho ulice, Tomáš Horváth na wikipédii.
Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 14. septembra, Narodenia v 1846, Osobnosti z Čavoja, Úmrtia 17. júla, Úmrtia v 1923, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo