Anton Gargulák

Anton Gargulák (∗ 22. december 1896, Staré Hory – † 7. október 1972, Banská Bystrica) bol slovenský hospodársky pracovník, protifašistický bojovník.

Rodina , otec Anton Gargulák , matka Tarézia rod. Zadubencová , syn Ivan Gargulák

Životopis Vychodil meštiansku školu v Banskej Bystrici, 1913 - 1915 študoval na učiteľskom ústave v Turčianskych Tepliciach. Hospodársky pracovník na rozličných miestach Slovensku, vedúci Reštaurácií a jedálni v Banskej Bystrici (1955 - 1957), vedúci odbytového strediska n.p. Benzina v Banskej Bystrici (1958 - 1969). Účastník ilegálneho protifašistického odboja, spolupracovník vojenskej odbojovej organizácie Victoire, ktorá ukrývala v jeho dome zbrane. Počas SNP tajomník Revolučného NV, po jeho potlačení do hôr spolupracovník 1. čs. partizánskej brigády.

Ocenenie , Roku 1964 vyznamenaný Za vynikajúcu prácu

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12762458.

Anton Gargulák má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti SNP, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo