Alojz Čobej

Mgr. Alojz Čobej (* 7. október 1935, Stropkov – † 27. február 2020, Bratislava) bol slovenský pedagóg, redaktor, dramatik, skladateľ, textár a organista.

Životopis

Študoval na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, v roku 1957 absolvoval štúdium na Vysokej škole pedagogickej v Prešove.
Pôvodne pôsobil ako stredoškolský pedagóg v Banskej Bystrici, od roku 1972 bol vedúcim literárno-dramatickej redakcie štúdia Československého rozhlasu v Banskej Bystrici, v rokoch 1990 – 2000 pôsobil ako odborný lektor latinského jazyka na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pôsobil ako dramaturg a režisér v Rádiu Lumen. Žil v Tomášove .

V registračných protokoloch a operatívnych zväzkoch ŠtB je evidovaný ako agent a dôverník pod krycími menami Mistrík a Lojzo. Údajnú spoluprácu s komunistickou Štátnou bezpečnosťou začal podľa spisu v roku 1978 .

V roku 2011 mu Rada KBS udelila Cenu Andreja Radlinského.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13374424.

Alojz Čobej má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo