Alexej Alexandrovič Gubarev

Alexej Alexandrovič Gubarev, zdroj wikipédia

Generálmajor inžinier Alexej Alexandrovič Gubarev (rus. Алексей Александрович Губарев; * 29. marec 1931, Gvardejcy, Kujbyševská (dnes Samarská) oblasť, Ruská SFSR, ZSSR, dnes Rusko – † 21. február 2015, Moskva, Rusko) bol sovietsky kozmonaut, ktorý sa zúčastnil dvoch vesmírnych letov Sojuz 17 a Sojuz 28.

Životopis

Gubarev sa stal príslušníkom sovietskej armády v roku 1950. V roku 1952 ukončil štúdium vo Vojenskom leteckom učilišti vojenského námorníctva a potom slúžil v útvaroch sovietskej armády. Od roku 1957 študoval na Vojenskej leteckej akadémii v Monine pri Moskve a po absolvovaní slúžil ako veliteľ letky na leteckých útvaroch, kde získal kvalifikáciu pilota 1. triedy.

Pôvodne bol cvičený pre sovietske lunárne programy a pre vojenské misie programu Sojuz, neskôr pre program Saľut. V roku 1976 sa zapojil do programu Interkozmos.

x

Viac na wikipédii.

Alexej Alexandrovič Gubarev má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti na česko-slovenských poštových známkach, Narodenia 29. marca, Narodenia v 1931, Úmrtia 21. februára, Úmrtia v 2015, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo