Aľa Rachmanova

Aľa Rachmanova, zdroj wikipédia

Aľa Rachmanova (rus. Аля Рахманова), občianskym menom Galina Nikolajevna Ďuriaginová (rus. Галина Николаевна Дюрягина) alebo Galina Alexandra von Hoyer, * 27. jún 1898, Kasli, Rusko – † 11. február 1991, Ettenhausen, Švajčiarsko) bola švajčiarska spisovateľka ruského pôvodu. Písala po rusky, avšak všetky jej diela boli publikované v nemeckom preklade.

Životopis

Narodila sa v rodine lekára v meste Kasli v Čeľabinskej oblasti. Od roku 1916 študovala na Filologickej fakulte Permskej štátnej univerzity, štúdium ukončila v Irkutsku počas občianskej vojny. V roku 1921 sa vydala za bývalého vojnového zajatca, Rakúšana Arnulfa von Hoyera. Od roku 1922 žili v meste Perm, odkiaľ boli v roku 1925 vyhostení zo ZSSR. Ušli do Rakúska, kde bývali vo Viedni a od roku 1927 v Salzburgu.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q468408.

Aľa Rachmanova má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Ruskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo