Zuzana Kuglerová

Zuzana Kuglerová, zdroj wikipédia

Zuzana Kuglerová (∗ 23. november 1955, Bratislava) je slovenská spisovateľka a novinárka. Písala aj pod menom Zuzana Kozičová. Aktuálne žije a tvorí v Bratislave. Založila a vydávala detský časopis Dúha. V súčasnosti je spoluzakladateľkou Združenia internetových autorov Pars Artem a vydavateľkou internetového e-magazínu o literatúre.

V roku 2017 jej Fond na podporu umenia, zriadený Ministerstvom kultúry SR, udelil štatút profesionálnej spisovateľky za jej celoživotnú prácu v oblasti literatúry.

V roku 2018 sa stala členkou Akadémie slovanskej literatúry a umenia so sídlom vo Varne. V tom istom roku sa stala laureátkou prestížneho festivalu „Slovanská brošňa“, ktorý v Spojenom kráľovstve organizuje vydavateľská skupina Kampe.

V roku 2020 jej Medzinárodná akadémia ruskej slovesnosti so sídlom v Moskve udelila diplom a titul Doktor filologie.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13383659.

Zuzana Kuglerová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo