Viliam Loviška

Viliam Loviška (∗ 12. august 1964, Bratislava) je slovenský sochár, maliar, dizajnér, pedagóg a organizátor výtvarného života.

Štúdium V rokoch 1978 - 1982 študoval sochu na Škole umeleckého priemyslu v Bratislave u akad. sochára Juraja Gavulu, vysokoškolské štúdia absolvoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v rokoch 1982 - 1989 v ateliéri prof. Ladislava Snopeka, doc. Teodora Baníka, neskôr v ateliéroch prof. Jána Kulicha a v rokoch 1986 - 1989 u prof. Albína Brunovského.

Štipendiá , 1991 – 1992: grant udelený The Pollock-Krasner Foundation, USA , 1993: štipendium Spolku grafikov , 1996: štipendium Nadácie Milana Galandu

Tvorba Výber z najdôležitejších diel: *Brazília, Passa Quatro, M. R. Štefánik (socha) *USA, Washington, Náhrobok Š. Osuského (reliéf) *Bratislava, Ružinov, Kostol Sv. Vincenta de Paul, Interiér (umelecký mobiliár) *Bratislava, Ružinov, Kostol Sv. Vincenta de Paul, (socha) *Bratislava, Ružinov, , Interiér (spolupráca arch. Ivan Jarina) *Nitra, Pomník nenarodeným (socha) *Stará Bystrica, (socha) *Stará Bystrica, , (spolupráca arch. Ivan Jarina) *Bratislava, Integračný kopček (spolupráca arch. Ivan Jarina) *Bratislava, Galéria BYZANT, výber z menších sochárskych objektov vytvorených z levického zlatého ónyxu *Bratislava, Galvániho Business Centrum IV, dizajn a realizácia prvkov povrchového dizajnu , sochárskeho Átria s názvom a výtvarnej úpravy jednotlivých vstupov do GBC IV *Vo svojej výtvarnej tvorbe úzko spolupracuje so svojou manželkou, slovenskou sochárkou, dizajnérkou a pedagogičkou Marcelou Loviškovou a dcérou Leou v oblasti fotografie

x

Viac na wikipédii, wikidata Q7930205.

Viliam Loviška má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo