Viktor Tegelhoff

Viktor Tegelhoff, zdroj wikipédia

Viktor Tegelhoff (* 22. december 1918, Ružomberok – † 9. september 1991) bol slovenský futbalista, reprezentant Slovenska a Československa, neskôr tréner.

Kariéra

Už v juniorskom veku nastupoval za Iskru Ružomberok, neskôr odišiel za štúdiom do Bratislavy, kde hrával dlhé roky za ŠK Slovan Bratislava, s ktorým získal 4 federálne tituly. Bol prvým Slovákom v československej futbalovej reprezentácii po 2. svetovej vojne.

Nastúpil hneď v prvom povojnovom zápase reprezentácie v Paríži proti Francúzsku (0:3). V jednom zápase reprezentácie nastúpil ako kapitán. Hrával na pozícii stredného útočníka, ktorá v dnešnom modernom futbale nemá pravú analógiu, keďže sa aplikuje odlišný systém hry.

x

Viac na wikipédii.

Viktor Tegelhoff má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Viktora Tegelhoffa, Bratislava
Kategórie: Narodenia 22. decembra, Narodenia v 1918, Osobnosti z Ružomberka, Úmrtia 9. septembra, Úmrtia v 1991, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo