Tatiana Melasová

Tatiana Melasová (* máj 1982, Senec) je slovenská spisovateľka, ktorá debutovala autobiografickým románom Tovar (Marenčin PT, 2010).

Život

Narodila sa v máji 1982 v Senci. Absolvovala Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, ktorú úspešne ukončila v roku 2003. Od svojich pätnástich rokov bola závislá od drog, následkom čoho sa deväť rokov živila prostitúciou. V roku 2009 nastúpila na liečenie u Vladimíra Schwandtnera v Budmericiach, kde napísala autobiografický román Tovar. Podnetom bola Schwandtnerova iniciatíva počas nakrúcania jej spovedí na videokameru ako súčasť terapie. Od decembra 2009 Melasová píše o svojich skúsenostiach na blogu SME.

Tovar

Román je osobnou výpoveďou autorky najmä o skúsenostiach s drogami a prostitúciou. Vydalo ho vydavateľstvo Marenčin PT v roku 2010 a zároveň bol publikovaný aj ako zvuková kniha v Slovenskej knižnici pre nevidiacich.

Názov knihy metaforicky vyjadruje podstatu prostitúcie a postavenie prostitútky. Príbeh je rozprávaný v prvej osobe – rozprávačom je protagonistka románu Melisa, ktorá sa po nástupe na prestížnu strednú školu dostane do okruhu kamarátov, pri ktorých začala experimentovať s heroínom. Závislosť ju priviedla až k prostitúcii.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q16518208.

Tatiana Melasová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo