Róbert Dobrovodský

JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD., LL.M. (* 11. júl 1982, Malacky) je slovenský právnik, legislatívec, vysokoškolský pedagóg. 9. novembra 2022 bol zvolený za verejného ochrancu práv („ombudsmana“) Slovenskej republiky. Je odborníkom na súkromné právo a zvlášť oblasť rodinného práva.

Životopis

Róbert Dobrovodský sa narodil v Malackách. V Malackách tiež navštevoval Gymnázium svätého Františka z Assisi.[chýba vhodnejší zdroj]

Dobrovodského vysokoškolské štúdium sa spája predovšetkým s Právnickou fakultou Trnavskej univerzity v Trnave, kde navštevoval v rokoch 2000 – 2005 bakalárske a magisterské štúdium v odbore právo. Už počas štúdia pôsobil ako právny a projektový asistent v Lige aktivistov pre ľudské práva a krátkodobo aj ako výskumník na Ústave pre vzťahy štátu a cirkvi. Krátko pred vyštudovaním pôsobil aj ako právny asistent v Aliancii žien Slovenska.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q112502529.

Róbert Dobrovodský má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo