Petra Nagyová-Džerengová

Petra Nagyová-Džerengová (∗ 3. marec 1972, Košice) je slovenská spisovateľka.

Životopis Vyštudovala Ekonomickú univerzitu a usadila sa v Bratislave. Pracovala ako letuška, neskôr ako moderátorka a redaktorka Slovenskej televízie. Vydala sa za Józsefa Nagya a má štyri deti (dvoch synov Lea, Tea a dve dcéry Lóru a Kláru).

Tvorba Veľký vplyv na jej tvorbu má spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková, ktorej diela sa stali podnetom pre jej vlastnú tvorbu. Príbehy zasadzuje do reálnych miest a väčšinou píše príbehy z takých oblastí, ktoré dobre pozná z vlastnej skúsenosti.

Dielo *2005 – Chcem len tvoje dobro, novela *2006 – Za to mi zaplatíš, román *2007 – Pozri sa na seba, román *2007 – Nepýtaj sa, kde som, román *2010 – Ženy nášho rodu, román

x

Viac na wikipédii.

Petra Nagyová-Džerengová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 3. marca, Narodenia v 1972, Osobnosti z Košíc, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo