Paula Chrenková

Paula Chrenková (∗ 19. júl 1976, Považská Bystrica) je súčasná slovenská maliarka.

V rokoch 1995 - 1998 študovala na Škole úžitkového výtvarníctva, Lednické Rovne a v 1998 - 2004 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na katedre Grafika a iné médiá, v Ateliéri KR.E.S.BA u Prof. Vladimíra Popoviča.

Jej obrazy charakterizuje kontrast čistej farebnej plochy zadného plánu s drobnopisom zdanlivo nesúvisiacich fragmentov aplikovaných v popredí. Chrenková často pracuje s predobrazmi z rastlinnej a živočíšnej ríše, kombinuje ich s ľudskou figúrou či každodennými predmetmi, najnovšie aj s písmovými prvkami. Naratívnosť jej obrazov vzniká prostredníctvom voľných asociácií, často ju určuje pocit melanchólie s diskrétnym náznakom erotiky.http://www.soga.sk/aukcie-obrazy-diela-umenie-starozitnosti/aukcie/71-aukcia-sucasneho-slovenskeho-umenia/paula-chrenkova-pitch-8-13676

Žije a tvorí v Bratislave.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q23766410.

Paula Chrenková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo