Miloš Štefanovič

Miloš Štefanovič, zdroj wikipédia

Dr. Miloš Štefanovič alebo Miloš Vladimír Štefanovič (pseudonymy: Nebojsa, Vladimír, Vladimírovič, Zvolenčan; * 2. november 1854 – † 21. november 1904) bol slovenský advokát a verejný činiteľ.

Životopis

Ľudovú školu vychodil v Krupine, stredoškolské štúdium absolvoval na slovenských gymnáziách v Martine, Revúcej a Bratislave. Po skončení štúdia na právnickej fakulte pracoval v rokoch 1880 - 1884 ako advokátsky koncipient v kancelárii Matúša Dulu v Martine a neskôr v advokátskej kancelárii Michala Mudroňa, ktorú potom po ňom aj prevzal. V 90. rokoch 19. storočia patril k čelným predstaviteľom Slovenskej národnej strany.

Bol jeden z iniciátorov a vedúcich činiteľov aliančnej spolupráce Slovákov, Srbov a Rumunov v Uhorsku v boji za národné práva a proti maďarizácii verejného života.

V dňoch 17.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12771734.

Miloš Štefanovič má na Slovensku 3 ulíc a námestí.

Zoznam oblastí

  1. Štefanovičová, obec

Zoznam ulíc

  1. Štefanovičová, Šurianky, Štefanovičová je ulica v Šurianky, viac o ulici Štefanovičová
  2. Štefanovičova, Martin, Štefanovičova je ulica v Martin, viac o ulici Štefanovičova
  3. Štefanovičova, Bratislava, Štefanovičova je ulica v Bratislava, viac o ulici Štefanovičova
Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo