Marián Leško

Marián Leško (* 1. august 1954, Prešov) je slovenský novinár, komentátor a publicista. V súčasnosti je na dôchodku. V minulosti pôsobil ako poradca prezidentky Zuzany Čaputovej pre vnútornú politiku.

Detstvo prežil v Ostrovanoch. Študoval na Filozofickej fakulte Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Prešove.

Po ukončení štúdia pracoval nejaký čas ako odborný asistent a od roku 1982 bol redaktorom týždenníka vydávaného Ústredným výborom Komunistickej strany Slovenska Nové slovo, bol aktívnym členom Komunistickej strany. V roku 1992 pracoval pre denník Pravda, potom krátko pre denník Práca. V roku 1994 kandidoval na spoločnej kandidátke predvolebnej ľavicovo orientovanej koalície štyroch politických strán Spoločná voľba. Absolvoval tiež odbornú stáž v USA. Od 1. apríla 1996 je politickým komentátorom denníka SME, spolupracoval s Rádiom Slobodná Európa a pravidelne účinkoval v relácii Sedem s.r.o.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12035537.

Marián Leško má na Slovensku 2 ulíc a námestí.

Zoznam oblastí

 1. gmina Lesko, obec

Zoznam ulíc

 1. Leškova, Bratislava, Leškova je ulica v Bratislava, viac o ulici Leškova
 2. Leska, Dobšice, Leska je ulica v Dobšice, viac o ulici Leska

Zoznam bodov

 1. Leska, cyklopumpa, čerpacia stanica, spravuje Peregrini,
  Gemeinde Palterndorf-Dobermannsdorf
  názvy: Tankstelle Dobermannsdorf
 2. Lesko, turistické informácie, orientačná mapa,
  gmina Lesko

Zoznam vôd

 1. Leska, stream
Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo