Ľubomír Kadnár

Ľubomír Kadnár (* 27. september 1941, Karlova Ves, Bratislava – † 9. november 2008, Bratislava) bol slovenský kanoista, ktorý sa zúčastnil Letných olympijských hier 1972 v Mníchove. Je odchovancom klubu VK Tatran Karlova Ves. Taktiež je spoluzakladateľom Slovenského olympijského výboru.

Život

Narodil sa 27. septembra 1941 Antonovi Kadnárovi a Jozefíne Kadnárovej. Obaja jeho rodičia viedli v Karlovej Vsi odboj proti fašizmu. Jeho otec zahynul v koncentračnom tábore Mauthausen-Gusen. Zomrel 9. novembra 2008 po krátkej a ťažkej chorobe.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12781439.

Ľubomír Kadnár má na Slovensku 3 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Kadnárova, Bratislava, Kadnárova je ulica v Bratislava, viac o ulici Kadnárova
  2. Nábrežie Ľubomíra Kadnára, Bratislava, Nábrežie Ľubomíra Kadnára je ulica v Bratislava, viac o ulici Nábrežie Ľubomíra Kadnára
  3. Námestie Antona Kadnára, Vysoká pri Morave, Námestie Antona Kadnára je ulica v Vysoká pri Morave, viac o ulici Námestie Antona Kadnára

Zoznam bodov

  1. Kadnárova, autobusová zastávka,
    Hagarova 5, 831 52 Bratislava, Rača
  2. Kadnárova, autobusová zastávka,
    Hagarova 11, 831 51 Bratislava, Rača
Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo