Karol Mikula

Prof. RNDr. Karol Mikula DrSc. (* 10. február 1963, Bratislava) je slovenský matematik a univerzitný profesor, ktorý pôsobí na Katedre matematiky a deskriptívnej geometrie Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, kde sa venuje výučbe aplikovanej matematiky. Založil študijný program matematicko-počítačové modelovanie.

Vzdelanie

Vysokoškolské štúdium skončil v odbore Teoretická kybernetika, matematická informatika a teória systémov a doktorandské štúdium v odbore Približné a numerické metódy na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Titul DrSc. získal v roku 2005, a habilitoval (2000) a inauguroval (2008) sa v odbore Aplikovaná matematika.

Vedecká činnosť

Vo svojej výskumnej práci sa venuje predovšetkým vývoju numerických metód v spracovaní obrazu , výpočtovej dynamike tekutín , level-set metódam a Lagrangeovským metódam pre pohyb kriviek a plôch, modelovaniu tiažového poľa Zeme a ďalším aplikáciám. V rokoch 2005 až 2010 so svojou výskumnou skupinou úspešne riešil európske projekty Embryomics a BioEmergences, ktoré sa zaoberali počítačovou rekonštrukciou raných štádií vývoja embrya jednoduchých stavovcov. V roku 2011 získal ocenenie Vedec roka STU a tiež cenu Vedec roka SR za výsledky v programoch Európskej únie.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q78635397.

Karol Mikula má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí matematici, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo