Ján Milčák

Ján Milčák (∗ 9. január 1935, Levoča) je lekár a spisovateľ. Vyštudoval LF UPJŠ v Košiciach. Píše pre deti a dospelých. Žije v Levoči.

Prozaická tvorba , Deväť poviedok (1978) , Rosa canina (1995) *Pavol Rezbár (1979) Tvorba pre deti a mládež *Zo štyroch kapsičiek (1988) *Rozprávka o Marianke (1990) *Za knihu pre deti Chlapec Lampášik (1996) bol zapísaný na čestnú listinu IBBY.

Rozhlasová tvorba Z rozsiahlej rozhlasovej dramatickej tvorby získali viaceré hry Jána Milčáka hlavnú cenu na Festivaloch pôvodnej slovenskej rozhlasovej hry (Mačka, Celestínka, ryba a pán Baltazár, Rodinná fotografia, Vrana Florenťanka) a vysielali ich v mnohých štátoch Európy.

Rodina *Marián Milčák, syn, básnik a literárny vedec *Peter Milčák, syn, básnik a vydavateľ, zakladateľ vydavateľstva Modrý Peter v Levoči

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12768570.

Ján Milčák má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo