Ingrid Zámečníková

Ingrid Zámečníková (∗ 4. február 1958, Bratislava, Slovensko) je slovenská akademická maliarka. V súčasnosti žije v Bratislave a venuje sa maľbe, grafike, tapisérii, ilustrácii i sklenej vitráži. Spolu so svojim synom, umeleckým sklárom Achilleasom Sdoukosom má ateliér, spojený s galériou.

Životopis V rokoch 1973 - 1977 študovala na Strednej škole umeleckého priemyslu u profesora Rudolfa Filu a v rokoch 1977 - 1983 na Vysokej škole výtvarných umení v ateliéri grafiky u profesora Albína Brunovského. V rokoch 1985 - 1992 žila v Grécku.

Má za sebou množstvo samostatných i kolektívnych výstav na Slovensku, v Európe i v zámorí. Jej diela sú zastúpené vo viacerých verejných i súkromných zbierkach. Získala niekoľko ocenení v súťaži o najkrajšiu knihu Československa i Slovenska.

Externé odkazy ,  – Galéria Dielo ,  – dicholding.com

x

Viac na wikipédii, wikidata Q29789729.

Ingrid Zámečníková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo