Dušan Martinčok

Mgr. Dušan Martinčok známy aj ako Dušo Martinčok (* 1975, Košice) je slovenský spisovateľ, právnik-prekladateľ a zakladateľ občianskeho združenia Zrejme, ktoré sa venuje medzigeneračnému dialógu.

Životopis

Narodil sa v roku 1975 v Košiciach. Vyštudoval právo a niekoľko rokov sa venoval právnemu prekladu na Súdnom dvore Európskej Únie v Luxemburgu, ako právnik-lingvista.

V roku 2010 vytvoril komunitný projekt Susedia na dvore, ktorý podporuje a napomáha medziľudským vzťahom v mestských susedstvách. Spolu s Táňou Sedlákovou a ďalšími priateľmi založil občianske združenie Zrejme, ktoré sa zaoberá medzigeneračným dialógom. Združenie vzniklo v súvislosti so zrušením stacionára pre seniorov na Záhrebskej ulici v Bratislave. Na základe tohto príbehu napísal s Táňou knihu Záhrebská. Opisuje príbeh súžitia klientov a klientiek stacionára pre seniorov na Záhrebskej a tamojšej susedskej komunity a dáva konkrétne príklady a tipy, ako sa dá naštartovať medzigeneračné spolužitie v mestách a obciach. Združenie zároveň organizuje medzigeneračný kultúrny festival OLD's COOL.

Počas roku 2017 uzavrel manželstvo so svojím partnerom Michalom Huštatym v Luxemburgu.

V roku 2022 vydal knihu Niekto sa nájde.

x

Viac na wikipédii, wikidata .

Dušan Martinčok má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo