Denisa Rakoský

Denisa Rakoský (∗ 21. február 1971, Martin) je súčasná slovenská maliarka a grafička.

V rokoch 1998 - 2004 študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Katedre Grafika a iné médiá v Ateliéri voľnej grafiky u prof. Róberta Jančoviča a v Ateliéri KR.E.S.BA u prof. Vladimíra Popoviča. 2002 - 2003 študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Od roku 1993 sa pravidelne zúčastňuje výberových kolektívnych výstav. Vo svojich dielach tematizuje intimitu, súkromie, hľadania integrity. V ostatnom období jej diela získavajú ešte výraznejší biografický aspekt, dominuje im moment sebareflexie a sebaprezentácie. Hoci sa jej tvorba často tematicky prelína s programami feministicky orientovaných umelkýň, jej snahou nie je systematické sledovanie takto vytýčeného plánu. „Rakoský netvorí so snahou o vyslovene konceptuálne feministické umenie, výsledkom jej prác je „art as idea““ Venuje sa konceptuálnemu umeniu, video-artu, kresbe a maľbe ako aj kurátorským aktivitám.https://www.soga.sk/aukcie-obrazy-diela-umenie-starozitnosti/aukcie/91-aukcia-sucasneho-umenia/rakosky-denisa-neprebudeny-21941

Žije a tvorí v Bratislave.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q102317006.

Denisa Rakoský má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo