Baja Dolce

Baja Dolce, zdroj wikipédia

Baja Dolce (∗ 1989, Bratislava) je slovenská spisovateľka.

Životopis Narodila sa v Bratislave, vyrastala v Bernolákove a neskôr študovala v Bratislave hotelový manažment. Pod pseudonymom sa podieľala na tvorbe článkov do časopisov, písala poviedky na vlastný blog a dnes sa písaniu venuje profesionálne. Je vydatá a s manželom žijú v Senci.

V trinástich v nej prepukla vášeň pre písanie, keď začala pomáhať v školských novinách, neskôr si založila vlastný blog, na ktorom pracovala niekoľko rokov a publikovala tam svoje prvé poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu a podelia sa s ňou o emócie, ktoré v nich jej knihy vyvolali. Do svojich diel vkladá vždy niečo z reálneho života, či už vlastného alebo zo životov priateľov a známych. Autorka sa riadi jediným pravidlom: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.“

Tvorba Počas štúdia sa venovala blogovaniu a písaniu poviedok, ktorých sa nevzdala ani teraz, hoci sa momentálne viac zameriava na beletriu pre ženy, pričom často čerpá námety zo skutočných udalostí.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q66385585.

Baja Dolce má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia v 1989, Osobnosti z Bratislavy, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo